Silikón na výrobu formy - Sviecky_výroba a predaj sviecok z chránenej dielne. e shop.

Sviečky originál handmade
Prejsť na obsah
Silikón na výrobu foriem pre sviečky, mydla, sadru, včelí vosk, medzistienky, cukrárov a pekárov, polymérnej hliny, akrylových a polyesterových živíc, ale aj pre cement a epoxidové živice. Ponúkame Vám aj potravinársky silikón pre cukrárov a pekárov na výrobu foriem z marcipánu, K2, čokolády, fondánu, karamelu, isomalt a iných cukrárenských hmôt, ktorý je schválený a testovaný v akreditovanej laboratórnej skúšobni podľa STN EN ISO/IEC 17025. Silikón sa dá využiť aj pre rybárov na výrobu woblerov, plavákov a olovených záťaží. Základnými výhodami silikónov pre výrobu presných ohybných odlievacích foriem je mimoriadne veľký rozsah prevádzkových teplôt - 60°С - +250°С. Vysoká pevnosť v ťahu a odolnosť proti opotrebovaniu a pretrhnutiu, zaručuje dlhú životnosť formy. Veľmi vysoká presnosť v reprodukcii malých detailov povrchu a ich stabilita. Nepodlieha pliesní, vysoká elasticita a veľká pružnosť formy. Silikóny na výrobu foriem si môžete objednať priamo tu v e shope. Ceny silikónov sú uvedené s DPH. Tovar zasielame kuriérom na dobierku, alebo ponúkame Vám aj možnosť platby vopred na účet.
silikón S 15 balenie 500g
S 15 silikón na výrobu formy farba biela 500g
8.50 €
Vložiť
silikón S 20 balenie 500g
S 20 silikón na výrobu formy farba biela 500g
8.50 €
Vložiť
silikón S 15 balenie 1kg
S 15 silikón na výrobu foriem farba biela 1kg
17.00 €
Vložiť
silikón S 20 balenie 1kg
S 20 silikón na výrobu foriem farba biela 1kg
17.00 €
Vložiť
silikón S 24 balenie 500g
S 24 potravinársky špeciálny formovací silikón určený na výrobu potravinárskych a cukrárenských foriem. farba mliečna 500g
13.50 €
VložiťRozdiel medzi jednotlivými silikónmi je v popise pri každom silikóne.
Silikón S 15 s katalyzátorom. Veľmi mäkká tekutá silikónová zmes, s ktorou sa výborne pracuje. Má výbornú zatekavosť pre tie najdokonalejšie detaily odliatkov /okopíruje aj vlas/. So silikónom sa perfektne pracuje, veľmi dobre sa mieša, má dlhšiu dobu spracovateľnosti, vďaka nižšej viskozite aj oveľa lepšie "odbublinkováva" a ľahšie sa vákuuje. Nie je nutné ho ani riediť silikónovým olejom. Separácia foriem je jednoduchá, veľmi dobre znáša separáciu včelím voskom rozpusteným v benzíne. Separácia týmto spôsobom je fantastická, Z vlastnej skúseností môžem len odporučiť. Silikón sa mieša s katalyzátorom v pomere hmotnostných dielov 100:1,5-2,5. //príklad na 1 kg silikónu-15-25 g katalyzátora//.
Popis a vlastností silikónu.
Tvrdosť (podľa Shora А), najmenej 10 jed.            
Odolnosť proti zodieraniu 3 kN/m
Relatívne predĺženie pri roztrhnutí 400 v %             
Podmienená pevnosť v ťahu 1,5 MPа (kgs/cm2)

Silikón S 20 s katalyzátorom. Veľmi mäkká tekutá silikónová zmes, s ktorou sa výborne pracuje. Má výbornú zatekavosť pre tie najdokonalejšie detaily odliatkov /okopíruje aj vlas/. Silikón sa mieša s katalyzátorom v pomere hmotnostných dielov 100:1,5-2,5. //príklad na 1kg silikónu-15-25g katalyzátora//. S - 20 má husejšiu konzistenciu ako S- 15 //ako med// Silikón je možné riediť silikónovým olejom na požadovanú hustotu. Olej treba pridať do silikónu ešte pred pridaním katalyzátora.
Popis vlastností silikónu S 20.
Tvrdosť (podľa Shora А), najmenej 28 jed.          
Odolnosť proti zodieraniu 19 kN/m
Relatívne predĺženie pri roztrhnutí 450 v %           
Podmienená pevnosť v ťahu 3,1 MPа (kgs/cm2)  

Silikón S 24 Je špeciálny formovací silikón určený na výrobu všeobecných potravinárskych a cukrárenských foriem.
Má výbornu zatekavosť i pre tie najdokonalejšie a najpresnejšie detaily. Veľmi riedka tekutá silikónová zmes, s ktorou sa výborne a ľahko pracuje. Potravinársky silikón je dvojzložkový a veľmi pružný, ktorý sa skladá sa zo zložky A a zložky B tvrdidla (vždy súčasť balenia). Výsledná forma je veľmi odolná proti deformácii, vysokým a nízkym teplotám - 60°С - +250°С. Silikón je najvhodnejší pre tie najdokonalejšie výrobky s najjemnejšími detailami, ktorý ich dokonale okopíruje. Vzhľadom k vysokej zatekavosti a nízkej viskozite nie je nutná výveva. V potravinárstve sa používa na zdobenie z marcipánu, K2, čokolády, fondánu, karamelu, isomalt a iných cukrárenských hmôt.  Má veľmi všestranné použitie nielen v potravinárstve, ale aj pri výrobe mydla, sviečok, odliatkov zo sádry, plastu a iných materiálov. Vyrobené silikónové formy sú pružné a odolné voči vysokým teplotám. Silikónovú formu môžete vkladať do mrazničky a je odolá až do 250°C.
Návod na použitie silikónu S 15 a 20.
Silikón si otvoríme 2 hod pred použitím aby z neho vyšli bublinky a necháme ho zohriať na izbovú teplotu, potom ho dôkladne premiešame bez katalyzátora. Pomer katalyzátora priamo ovplyvňuje dobu tuhnutia, ale aj dobu spracovania. Miešací pomer pre pomalšie spracovanie a tuhnutie je na 1kg silikónu 15 ml katalyzátora a pre rýchle stuhnutie je na 1kg silikónu 25 ml katalyzátora. Potom vlejeme katalyzátor, ktorý je súčasťou balenia. Silikón je možné riediť silikónovým olejom na požadovanú hustotu. Olej treba pridať do silikónu ešte pred pridaním katalyzátora.
Pozor !!! v balení je obsah flakónu s katalyzátorom 25 ml.
Presné dávkovanie dosiahnete pomocou injekčnej striekačky, ktorá nieje v balení. Silikón s katalyzátorom dobre a dôkladne premiešame. Miešame zľahka, aby sa nám nevytvárali bubliny. Silikón nalievame z cca 20 - 40 cm výšky do najbližšieho bodu modelu alebo formovacej nádobky. Silikón tuhne podľa teploty, ak je v miestností 20°C tuhne 8 hod, ak je v miestností 25 °C tuhne 5 hod. Pre dokonalé stuhnutie formy je 24hod. Najlepšie sa pracuje so silikónom pri izbovej teplote. Vyrobiť si doma silikónovú formu je veľmi jednoduché a zvládne to každý.
Stručný popis výroby silikónovej formy, ktorú potom môžeme použiť pri odlievaní sviečok, sadry, polyméroch, živici, či výrobe mydla. Takže najprv si pripravíme všetky veci, ktoré budeme potrebovať. Silikón, duplikát, ktorý chceme kopírovať, separačný roztok, paličku na miešanie, nádobku do ktorej budeme odlievať.
Je dôležité zvoliť vhodnú veľkosť nádobky, ak bude príliš veľká, použijeme zbytočne veľa silikónovej hmoty. Naopak, ak bude príliš malá, tak bočné "steny" budú tenké, forma sa bude viac ohýbať a výsledok sa tak zdeformuje. Ak si chceme vyrobiť formu napr: na mydlo tak nám stačí hrúbka stien 0,5 cm, pretože forma je nízka a tak bude pekne pružná. Pri vyšších formách musíme robiť hrubšie steny a nemali by byť tenšie ako 1 cm. Najprv si natrieme vecičku separačným roztokom, aby sa nám ľahšie odlepila od silikónu po ztuhnutí. Ako separačný roztok môžme použiť akýkoľvek saponát z kuchyne na riad, ktorý zriedime s vodou v pomere 1:1. Pozor olejom nikdy nenatierame ! Ak sme natreli vecičku, tak ju vložíme do nádobky a zospodu zafixujeme, aby nám nevyplávala po naliatí silikónu. Silikón a katalyzátor zmiešame spolu a dbáme na dôkladné premiešanie. Silikón nalievame z cca 20 - 40 cm výšky do najbližšieho bodu modelu alebo formovacej nádobky. Dbáme na pomalé nalievanie, aby sme zabránili nežiadúcemu vytváraniu bublín. Ak máme možnosť tak si formu zvybrujeme, ak nie tak stačí formu jemne poklepkať o stôl a pod. Ak máme všetko hotové tak necháme formu stuhnúť. Forma tuhne podľa teploty, ak je v miestností 20°C tuhne 8 hod , ak je v miestností 25 °C tuhne 5 hod. Po ztuhnutí si môžme formu rozrezať na dve polovice, vybrať vecičku čo sme odkopírovali a forma je hotová. Pri náročnejších silikónových formách môžeme formu zalievať aj na dva krát. V prvej fáze si zalejeme určitú časť formy a necháme stuhnúť. V druhej fáze formu dolejeme a necháme stuhnúť. Obidva celky sa pevne spoja a vytvoria tak homogénny kus /jeden celok/ ktorý bude pevný a nebude sa oddeľovať.
Prajeme Vám veľa krásnych odliatkov.
Návod na použitie potravinárského formovacieho silikónu S 24.
Postup práce je veľmi jednoduchý, dokáže to každý. Tak že najprv si pripravíme vecičku ktorú chceme odlievať. Potom si pripravíme plastovú nádobku  /zo šampónu, pitnej vody, džúsu/do ktorej to budeme odlievať. Je dôležité zvoliť vhodnú veľkosť nádobky. Ak bude nádobka príliš veľká, použijeme zbytočne veľa silikónovej hmoty. Naopak, ak bude príliš malá, tak bočné steny budú tenké, forma sa bude viac ohýbať a výsledok sa tak zdeformuje. Hrúbka stien budúcej formy by nemala byť tenšia ako 1cm. Vecičku si jemne natrieme separačným roztokom, aby sa nám ľahšie odlepila od silikónu po zatuhnutí. Ako separačný roztok môžeme použiť akýkoľvek saponát z kuchyne na riad,  ktorý zriedime s vodou v pomere 1:1. Pozor olejom nikdy nenatierame! Ak sme natreli vecičku, tak ju vložíme do nádobky a zo spodu ju zafixujeme, aby nám nevyplávala po naliatí silikónu. Zafixovať ju môžete aj s taviacou pištoľou. Keď už máme pripravenú nádobku aj s vecičkou vo vnútri na zalievanie, tak si pripravíme silikónovú hmotu. Na rozmiešanie hmoty môžeme použiť čokoľvek /drevenú alebo umelo hmotnú varechu, ale miešame len rúčkou, najlepšie je použiť ploché a hranaté miešadlo/. Otvoríme si silikón a zmiešame obidve zložky A+B spolu v pomere 1:1. Dbáme na dôkladné premiešanie obidvoch zložiek v nádobe, aj na dno a steny nádoby. Po zmiešaní obidvoch zložiek môžeme zaliať vecičku v nádobke. S hmotou sa nemusíme ponáhľať a rýchlo zalievať, máme čas, tuhne pomaly. Táto hmota je riedka ale radšej pomaly lejeme aby sa nám dostala všade a aby nám tam neostal vzduch. Ak to máme zaliate tak to necháme stuhnúť. Forma tuhne najlepšie pri izbovej teplote 24 hodín. Hotovú formu si môžeme aj rozrezať pre lepšie vyberanie komplikovaných odliatkov. Kelímky a zvyšok zo silikónu vyhodte do odpadu s plastami. Pri náročnejších silikónových formách môžeme formu zalievať aj na dva krát. V prvej fáze si zalejeme určitú časť formy a necháme stuhnúť. V druhej fáze formu dolejeme a necháme stuhnúť. Obidva celky sa pevne spoja a vytvoria tak homogénny kus /jeden celok/ ktorý bude pevný a nebude sa oddeľovať.
Prajeme Vám veľa krásnych odliatkov.
Ak si netrúfate vyrobiť formu sami, tak nám zašlite vecičku, ktorú chcete duplikovať a my Vám formu vyrobíme. Cena formy sa určuje podľa váhy, náročností a spotrebovaného silikónu //cca 1kg/24 // €.

Tu je niekoľko ukážok vyrobených silikónových foriem na odlievanie, razenie, pečenie, odtláčanie, varenie a zdobenie.
© Autorské práva sú vyhradené pre správcu portálu.
Návrat na obsah